3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı
3 Ara, 2017 1:50 tarihinde eklendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı

IHA

Haberin öbür fotoğrafları için tıklayın

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği etkinlikle kutladı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Kültür ve Kongre Merkezi Tiyatro Salonu’nda faaliyet düzenledi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi, yetkilileri engelli vatandaşları kapıda al karanfillerle karşıladı. Yapılan etkinliğe engelliler ve aileleri yoğun alaka göstererek salonu doldurdu. Günün mana ve önemini belirten konuşmaların ardından organizasyon “Şifa İstemem” adlı kamu türküsünün sahne arkasında söylenmesi ve işaret dili eğitmeninin yaptığı çevriyle başladı.

Müzik ve şiir dinletisi
Engellilerin sorunlarına değinen şiirlerin okunmasıyla devam eden organizasyon, Sur Kent İşitme Engelliler ortaokulu öğrencilerinin “Sev Kardeşim” şarkısını işaret diliyle sunumu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çocuk şube müdürlüğü öğrencilerinin Aşık Veysel ve Kemal Sunal’ı canlandırarak yaptıkları bağlama gösterisi, Ali İhsan Arslan Görme Engelli ilköğretim okulu öğrencisinin “Ben Bir Görmezim” şiirini okuması, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Engelli Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Engelsiz Yaşam Korosu’nda sene boyunca müzik eğitimi saha engellilerin Türkçe ve Kürtçe şarkıları dile getirmeleriyle sona erdi.
Organizasyon devam ettiği süre boyunca Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü’nün engelli vatandaşlara yönelik yaptığı çalışmalar, faaliyetler ve etkinlikler slayt eşliğinde gösterildi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, engellilere hususi olarak Aristophanes’in yazdığı Handan Ekici’nin yönettiği “Lysistrata” tiyatro oyununun sahnelenmesiyle sona erdi.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *