Kalben ‘Sonsuza Kadar’
28 Kas, 2017 16:54 tarihinde eklendi

Kalben ‘Sonsuza Kadar’

Kalben ‘Sonsuza Kadar’

Kalben, ikinci stüdya albümü Sonsuza Kadar’ı 31 Ekim Salı günü sevenlerinin beğenisine sunuyor. Albümün radyo ve müzik televizyonları ile paylaşılan ilk video şarkısı, söz ve müziği Kalben’e ait olan ‘Ben Her Zaman Sana Aşıktım’ olarak belirlendi. Şarkı Berkant Ali İncesaraç yönetmenliğinde kliplendirildi.

13 şarkı bulunan albümde Berkant Ali İncesaraç’ın müziğiyle Kalben’in sözlerini birleştiren ve birbirlerine dokunmadan geçip gidenlerden bahseden ‘İnsanlar’; ve sözü müziği Nil Karaibrahimgil’e ait olan ‘Rüzgar’ dışında bütün laf ve müzikler Kalben’in. Düzenlemeleri ilk albümde olduğu gibi Berkant Ali İncesaraç üstleniyor. Albüm, gözlerimizden silemediğimiz filmleri anlatan ve kaybettiğimiz bütün güzellikleri hatırlayarak art çağıran ‘Ateşböcekleri’ ile açılıyor. Aşk şarkısı olmaktan hiç utanmayan “Ben Her Zaman Sana Aşıktım” düzeni dalga geçerek sorgularken albüme adını veren ‘Sonsuza Kadar’ uzun ve yağmurlu bir günün hikayesi… ‘Al Beni’ zorlu yollardan gelen sevgilinin yorgun yüzüne ayna tutuyor.

Kalben’in şiirlerine en belirgin örneklerden biri olarak ‘Yara’, üflemelilerle karanlıklaşan atmosferi ve yürekli düzenlemesiyle öne çıkıyor. Berkant Ali İncesaraç’ın kendine has müziği, ‘Efendi’de bas ve gitar rifleri ile sorgulayan renklerini belli etmekten hiç çekinmiyor. ‘Kuşlar’, bizi saklı bir bahçede aşkı beklemeye çağrı ederken ‘Kapı’, yaylıların kırılgan melodileriyle huzurlu bir hüznü şekillendiriyor.

Birinci albümde sebep yok? sorusunu bu albümde yanıtlayan ‘Sakin Ol Evladım’, dertlerimizde ve yalnızlığımızda tek başımıza olmadığımızın sessiz marşına dönüşüyor. ‘Yalakanım Bebeğim’ Kalben’in mizahının en korkusuz örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. ‘Derdimin Çiçeği’, Tarantino filmlerinden fırlamış coşkusuyla bizi çocukluğumuzun kıyı kasabalarına çağrı ediyor.

Karanlık bir geceyi aydınlatan ateşböcekleri ile başlayan, aşkla süren ve özgürlükle gelişen albüm, insanlara olan inançla noktalanıyor ve Kalben’in sözleriyle öykü devam ediyor: “Bazen en sevdiklerimizden bekleriz bizi kurtarmalarını. Belki, en sevdiğimiz şey de bizi kurtarabilir.”

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *